2015 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Kathryn Curran
Maritime Muslim Academy
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Filomena Silva Martins
John Polanyi Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Ronda Knowles Connop
Central Memorial High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Angela Carli
Father Henry Carr Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Matthew Prebble
Airdrie Koinonia Christian School
Airdrie, Alberta
Nominated by:
Linda Kemp
The Bishop Strachan School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Christena Slivocka
F.J. BRENNAN SECONDARY SCHOOL
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
James Arnott
Silverthorn C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Josie Comella
Notre Dame Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Jeff Reid
Bill Crothers SS
Unionville, Ontario
Nominated by:
Filomena Costa
Maples Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Kathryn Morin
Middlefield C.I.
Markham, Ontario
Nominated by:
Claudia Santos
Weston Collegiate Institute
Weston, Ontario
Nominated by:
Dawn Laliberte
Sutton District High School
Sutton West, Ontario
Nominated by:
Yahya Qureshi
Islamic Foundation School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Barry Wiess
Collège Sturgeon Heights Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Erica Grondin
North Toronto Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
darlene montgomery
WESTMINSTER S.S.
LONDON, Ontario
Nominated by:
Michael Harvey
Jarvis Collegiate
Toronto, Ontario
Nominated by:
Hank Bouwman
ST. THOMAS MORE COLLEGIATE
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Judy Savill
Elmira District SS
Elmira, Ontario
Nominated by:
Jenny Gehiere
Seaquam Secondary School
Delta, British Columbia
Nominated by:
Aaron McKenzie
STANLEY HUMPHRIES SECONDARY SCHOOL
CASTLEGAR, British Columbia
Nominated by:
Mathew Chyzyk
West Island College International - Class Afloat
Lunenburg, Nova Scotia
Nominated by:
Varun Kumar
Bur Oak Secondary School
Markham, Ontario
Nominated by:
James Jan
Marc Garneau CI
Toronto, Ontario
Nominated by:
joseph lee
Sir Charles Tupper Secondary
vancouver, British Columbia
Nominated by:
Paul Perron
Father Leo J. Austin C.S.S.
Whiby, Ontario
Nominated by:
Cherie Borden
Citadel High School
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Claudia Girardo
Monsignor Percy Johnson CSS
Toronto, Ontario
Nominated by:
Ted Wilson
Eastview SS
Barrie, Ontario
Nominated by:
Richard Schaubroeck
INSITUTE COLLEGIAL VINCENT MASSEY COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
David Shears
MENIHEK HIGH SCHOOL
LABRADOR CITY, Newfoundland
Nominated by:
Tracy Sugden
ST. DOMINIC CATHOLIC HIGH SCHOOL
ROCKY MOUNTAIN HOUSE, Alberta
Nominated by:
Jackie Leonard
Liverpool Regional High School
Liverpool, Nova Scotia
Nominated by:
Tod Dungey
KING CITY SECONDARY SCHOOL
KING CITY, Ontario
Nominated by:
Heather Yates
Bishop Macdonell CHS
Guelph, Ontario
Nominated by:
Adam Moore
Abbotsford Senior Secondary School
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Johnson Kong
L'AMOREAUX COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Lou Scanlan
NICHOLSON CATHOLIC COLLEGE
BELLEVILLE, Ontario
Nominated by:
Jeannette Gobolos
Lake City Secondary
Williams Lake, British Columbia
Nominated by:
Kimberley Swanson
GEORGETOWN DISTRICT HIGH SCHOOL
GEORGETOWN, Ontario