2018 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Don Haag
West Point Grey Academy
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Sandy Reason
HOLY NAME OF MARY SCHOOL
BRAMPTON, Ontario
Nominated by:
Christine MacDonell
WEST HILL COLLEGIATE INSTITUTE
Toronto, Ontario
Nominated by:
Tony Augello
Chaminade College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Rosa Moreno-Zutautas
St. Mildred's-Lightbourn School
Oakville, Ontario
Nominated by:
Frank Collins
J.A. WILLIAMS HIGH SCHOOL
J. A. Williams High School, Alberta
Nominated by:
Amanda St. Jean
John F Ross CVI
Guelph, Ontario
Nominated by:
Adele Castriota
FATHER MICHAEL MCGIVNEY CATHOLIC ACADEMY
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Pamela Spock
REGINA HUDA SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Katherine Karvonen
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Rob Harrod
MILLWOODS CHRISTIAN SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Melissa Yen
APPLEWOOD HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Tiia Birkenbaum
TORONTO FRENCH SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Debra Hawthorne
Streetsville Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Dolores Billings
ELKFORD SECONDARY SCHOOL
Elkford, British Columbia
Nominated by:
Geordie Wilson
Tec Voc
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
John Alonso
Newton’s Grove School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Colleen Point
Chippewa Secondary
North Bay, Ontario
Nominated by:
Ourania Zafiri
Vanier College
Montréal, Quebec
Nominated by:
Correy Gervais
Earl of March SS
Kanata, Ontario
Nominated by:
Jean-Philippe Schall
Gabrielle-Roy
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Malcolm Rennie
West Island College
Calgary, Alberta
Nominated by:
Phyllis Vander Doelen
ST. AUGUSTINE CATHOLIC HIGH SCHOOL
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Josie Comella
Notre Dame Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Kinga Szendi
St. Joseph’s College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Judy Osmond
PRETTY RIVER ACADEMY
Collingwood, Ontario
Nominated by:
Joanne Mccallum
SOUTH CARLETON HIGH SCHOOL
Richmond, Ontario
Nominated by:
Jennifer Coleman
SHELDON-WILLIAMS COLLEGIATE
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Les Ellchuk
ST. THOMAS AQUINAS SCHOOL
Provost, Alberta
Nominated by:
Lyne Allain
Petitcodiac Regional School
Petitcodiac, New Brunswick
Nominated by:
Jennifer Gillan
Bluefield High School
North Wiltshire, Prince Edward Island
Nominated by:
Jenn Hann
Crestwood Preparatory College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Carolyn Vander Schaaf
FOREST HEIGHTS COLLEGIATE INSTITUTE
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Trina McKinnon-Gelinas
IROQUOIS FALLS SECONDARY SCHOOL
IROQUOIS FALLS, Ontario
Nominated by:
Gino Coltellaro
NorKam Secondary
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Elaine Titus-Maillet
ECOLE DU CARREFOUR
DARTMOUTH, Nova Scotia
Nominated by:
Shelley Ward-Cain
North and South Esk Regional
Sunny Corner, New Brunswick
Nominated by:
Katie Wloka-Patterson
Philopateer Christian Collage
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Mary Baird
Rundle College Jr./Sr. High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jim Karagakos
THOMAS L. KENNEDY SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Mark Mullins
Sir Robert Borden High School
Ottawa, Ontario
McMaster University
Nominated by:
Angela Costanzo
Louis St. Laurent School
Edmonton, Alberta
University of Calgary